Letos je tomu již 30 let, co pojišťovna AIG, předchůdkyně Colonnade, uzavřela na českém pojistném trhu svou první pojistnou smlouvu na tento typ pojištění. Od té doby u nás toto pojištění ušlo „pořádný kus cesty“ a Colonnade dnes patří mezi přední pojistitele těchto rizik v České republice.
20.06.2023

„Počátky pojištění přepravy v České republice nebyly vůbec lehké. Trhu na začátku devadesátých let dominovala bývalá statní pojišťovna s úzkou vazbou na podniky zahraničního obchodu, které měly v té době silnou pozici. Ale byly to především makléřské společnosti, které pomohly prolomit počáteční nedůvěru vůči novému pojistiteli těchto rizik na českém trhu“, uvádí Pavel Kadlečík, Head of Marine v Colonnade.

Prvním nabízeným produktem se stalo „Cargo“, tedy zbožové pojištění ve prospěch vlastníka zboží.

„Za 30 let jsme vedle celé řady klíčových projektů českého exportu, desetitisíců větších či menších exportních a importních zásilek, pojistili i množství velmi neobvyklých a zajímavých přeprav.  Například pojištění přepravy české polární stanice na Antarktidu“, dodává Pavel Kadlečík.

V roce 2008 doplnily pojištění přepravovaného zboží dva nové produkty, a to pojištění odpovědnosti silničního dopravce, uvedené na trh pod názvem „On the Road“, a produkt CargoGuard, určený převážně pro kratší přepravy s nízkým limitem.

Pojištění přepravy je nejstarším dosud existujícím pojistným produktem na světě a ani jemu se nevyhýbají globální výzvy posledních let: měnící se obchodní modely, Covid, kybernetické útoky, válečný konflikt na Ukrajině, inflace či probíhající digitální transformace.

Nejen díky schopnosti pružně reagovat na měnící se prostředí, hledání vhodných řešení pro klienty, které reflektují probíhající změny, sdílení aktuálních trendů i dlouhodobých zkušeností s makléři, ale především díky dlouhodobě prvotřídnímu servisu celého týmu Marine, je Colonnade třetím největším pojistitelem v tomto segmentu na českém trhu!