Mezinárodní veletrh pro tisíce návštěvníků nebo komorní událost pro pár jedinců, organizace jakékoli akce znamená obrovskou spoustu času, energie a peněz, od výběru dodavatelů po propagaci. Aby tato investice nepřišla vniveč ani při zásahu nepředvídatelné události, přichází Colonnade s Pojištěním nekonání akce a neúčasti.

25.03.2024

Letní bouřky a zaplavený festivalový areál, zpoždění letadla s hlavní hvězdou konference nebo nenadálý výpadek proudu a přerušení virtuálního přenosu. Smolných scénářů může být spousta. Stejně jako je specifická každá akce, jsou rozličná i její úskalí.

Pojištění nekonání akce a neúčasti je vhodné pro všechny organizátory a pořadatele. Ať už jsou jejich doménou společenské a kulturní akce, veletrhy nebo třeba sportovní turnaje. Dojde-li ke zrušení, odložení nebo přerušení akce, pojištění kryje náklady na organizaci i ušlý zisk. Pojistit lze navíc například nucené snížení počtu účastníků, státní smutek nebo neúčast interpreta, třeba pro případ jeho nemoci.

Není nutné, aby se pořadatelé stresovali vymýšlením všech možných katastrofických scénářů. Na pojistná nebezpečí myslíme za ně,“ vysvětlil Radomír Pelka, General Liability Teamleader v Colonnade. „Vždy vytváříme individuální řešení na míru potřebám a možnostem klienta,“ dodal. Colonnade nabízí pojištění jednorázové akce i série eventů, pro veřejnost i uzavřenou skupinu účastníků. Stejně flexibilní je i v nastavení limitů krytí. 

Pojišťovna rozšířením svého portfolia reaguje na obrovský potenciál, který v této oblasti český trh skýtá. „Díky dobrému jménu se nám hned v počátcích podařilo oslovit klienty, kteří mají na starosti organizaci eventů se statisícovou návštěvností nebo s účastí zahraničních hvězd, “ uzavřel Pelka.

Colonnade Insurance je neživotní pojišťovnou nabízející komplexní portfolio tradičních i specializovaných produktů pro podnikatele i koncové zákazníky. Patří ke kanadskému holdingu Fairfax a prostřednictvím poboček působí vedle České republiky také na Slovensku, v Bulharsku, Maďarsku, Rumunsku, Polsku a prostřednictvím dceřiné společnosti na Ukrajině.