Vydejte se na dovolenou do zahraničí bez obav i se svým mazlíčkem.

17.03.2022

Vydejte se na dovolenou do zahraničí bez obav i se svým mazlíčkem. Pokud se na společné cestování řádně připravíte, určitě si společně strávené chvíle náramně užijete.

Mohla by vás zajímat otázka, zda se dá se psem cestovat do zahraničí letecky. Odpověď je ano, avšak dá to trochu námahy na zařízení všeho potřebného. Pokud se rozhodnete pro cestování se psem do zahraničí, informujte se předem o pravidlech vývozu zvířat do dané země. Obstarejte také svému pejskovi mezinárodní očkovací průkaz s platným očkováním proti infekčním chorobám (především vzteklině). Některé letecké společnosti povolují na palubě zvířata v přepravce do 8 kg, i to je ale nutné před cestou zjistit. Psi nad 8 kg, s výjimkou asistenčních, jsou přepravováni v zavazadlovém prostoru. Tato varianta je ale pro psy vysoce stresovou záležitostí – je sám, na neznámém místě, bez páníčka a bez možnosti úniku. V tomto případě doporučujeme, abyste se určitě poradili s veterinářem, kterému důvěřujete a dohodli se na možnosti podání uklidňujících léků.

Pro dovolenou s pejskem je základem zvolit takové místo, kde vám bude společný pobyt umožněn. Ne všechna ubytování jsou dogfriendly (pejsek je na daném místě vítán), a proto je výběr opravdu důležitý. Rozhodně nebude na škodu, když do vámi zvoleného předem raději zavoláte a na přítomnost pejska se přeptáte. Vybírat pouze na internetu a spolehnout se na uvedené informace raději nedoporučujeme.

Na cestu nezapomeňte svému chlupáčovi zabalit základní potřeby. Na cestách bude mít zajisté pořádný hlad, takže se vybavte cestovní miskou, do které mu v pravidelných intervalech budete dávat výživnou pochoutku nebo pamlsky. Nedopusťte, aby byl dehydrovaný, proto ho pravidelně také osvěžujte čerstvou vodou. Mohl by se hodit i starý ručník na osušení, repelent, sáčky na exkrementy nebo lékárnička v případě zranění.

Již víte, jak a kam cestovat, takže je čas připomenout: Nezapomeňte pojištění! A to, jak lidské, tak psí. Cestovní pojištění si můžete u Colonnade sjednat jednoduše online a to včetně připojištění „Cesta s mazlíčkem“. Sjednává se pro případ veterinárních výloh a odpovědnosti za újmu způsobenou mazlíčkem, který s vámi cestuje. Pokud během zahraniční cesty pejsek náhle akutně onemocní nebo se poraní, uhradíme výlohy na léčení či chirurgický zákrok a na nutnou veterinární léčebnou péči.

Nyní jste vyzbrojeni už opravdu všemi důležitými informacemi, takže hurá na cestu! Přejeme vám i mazlíčkovi šťastnou cestu plnou společných veselých zážitků.