Rostoucí podíl zahraničních studentů, vládní podpora digitálního nomádství a konec monopolu PVZP. Pojišťovna Colonnade reaguje na aktuální trendy a rozšiřuje své portfolio o Cestovní zdravotní pojištění cizinců.

14.02.2024

Komplexní zdravotní pojištění od Colonnade nabízí atraktivní a především praktický balíček, na míru uzpůsobený potřebám cizinců v nové zemi. Ať už míří do Česka za prací nebo za studiem. Slouží také jako podklad k žádosti o udělení víza nebo žádosti o dlouhodobý pobyt nad 90 dní dle zákona 326/1999 Sb. o pobytu cizinců na území ČR. 

Vytvořili jsme produkt, který nabízí klientům především rychlé a komfortní řešení reflektující dnešní dobu. Od online sjednání bez zkoumání zdravotního stavu, po video a telefonickou ordinaci nabízející lékařské služby 24 hodin denně, sedm dní v týdnu,“ vysvětlil Martin Blecha, Head of Accident&Health v Colonnade. „Banální vyrážka na choulostivém místě již nemusí znamenat nepříjemnou návštěvu lékaře, problém s jazykovou bariérou ani několikahodinové čekání na vyšetření,“  upřesnil.

V rámci online ordinace jsou zahraničním klientům dostupní lékařští specialisté, s nimiž je možné konzultovat postup při zdravotních potížích, získat informace o lécích nebo obdržet e-recept.  Distanční lékařskou pomoc v několika jazycích nabízí Colonnade jako standardní součást pojištění bez jakéhokoliv příplatku. Pro případ nenadálých situací je cizincům nepřetržitě k dispozici také bezplatná asistenční linka. Dostupná v angličtině a češtině, případně zajišťující tlumočení do ruštiny a vietnamštiny.

Za rozšířením portfolia stojí v Colonnade právě Martin Blecha, který čerpal z bohatých zkušeností z pojišťovny UNIQA. Působil zde téměř třináct let a cestovnímu zdravotnímu pojištění cizinců se věnoval před nástupem monopolu PVZP. „Osobně mám velkou radost, že i přes to, že naše pojištění patří k prémiovým, ve vybraných cílových skupinách jsme schopni nabízet velmi zajímavé ceny ,“ dodal. Pojišťovna poskytuje slevy pro studenty, rizikové sporty a manuální práce jsou bez příplatku.

Standardní i prémiová varianta pojištění zahrnují kromě bezodkladné péče a asistenčních služeb také péči preventivní, očkování, návštěvu praktického lékaře, stomatologa nebo gynekologa. Prémiový balíček, s nejvyšším možným krytím na českém trhu, navíc obsahuje úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti za škody.

Colonnade Insurance je neživotní pojišťovnou nabízející komplexní portfolio tradičních i specializovaných produktů pro podnikatele i koncové zákazníky. Díky příslušnosti k Fairfax Financial Holdings patří v oblasti zdravotního pojištění k světové špičce.