Pojišťovna Colonnade podporuje neziskové organizace i po odeznění pandemie. Finanční dar 150 000 Kč poskytla Lince bezpečí i Nadaci Elpida.

24.06.2021

Zatímco řada firem během uplynulého roku pracovala v úsporném režimu, neziskové organizace Linka bezpečí a Nadace Elpida pracovaly na 150 %, ve snaze ulehčit situaci v lockdownu seniorům a dětem, pro které byla situace mnohdy nepřehledná a stresující. Díky zlepšení pandemické situace se nyní mohou nadace vrátit k tématům a aktivitám, které na čas přerušil Covid-19 a vrhnout se i do nových projektů.

„Obě organizace poskytují služby nejzranitelnějším skupinám spoluobčanů, mají celostátní pokrytí, fungují každý den a jsou bezplatné. Proto chceme v jejich podpoře i nadále pokračovat. Rozhodli jsme se věnovat jak Lince bezpečí, tak Nadaci Elpida částku 150 000 Kč na zajištění provozu a rozvoj dalších projektů,“ uvádí Dominik Štros, generální ředitel Colonnade.

Letní prázdniny klepou na dveře a je zřejmé, že proběhnou již v rozvolněném režimu. Ne všechny dětské duše se však dokázaly takto krátce po Covidu úplně „zahojit“. Linka bezpečí proto vydala 1. díl „první pomoci“ nazvaný Když se trápí dítě v mém blízkém okolí. Současně se také Podcast Na tenké Lince rozrostl o nová témata, která nejčastěji řeší Rodičovská linka.

Nadace Elpida obnovila pro seniory kurzy v prezenční formě, ale funguje nadále i online skrze projekt Elpida do domu. Prostřednictvím nabízených kurzů a nejen telefonické krizové linky pomáhá seniorům zůstat samozřejmou, sebevědomou a respektovanou součástí společnosti. Nejznámějším projektem je e-shop Ponožky od babičky.

Spolupráce pojišťovny Colonnade a neziskových organizací Linky bezpečí a Nadace Elpida začala na počátku pandemie. Tehdy každá organizace obdržela 50 000 Kč na posílení obsazení svých krizových linek, které byly tou dobou zavaleny telefonáty od osamělých seniorů a vystrašených dětí. Podpora organizací pokračovala finančním darem 400 000 Kč pro každou od mateřské společnosti Colonnade - Fairfax Financial Holdings na boj proti Covid-19.