Co získáte

Krytí léčebných výloh do 50 mil. Kč

Pojištění včetně Covid-19 a karantény

Pojištění Storna v ČR i v zahraničí

Jaké pojištění zvolit?

Jednorázové
Odjíždím na max. 60 dní.

Dlouhodobé
Odjíždím na 60 – 365 dní.

Roční
Odjíždím na max. 60 dní, opakovaně v průběhu roku.

Storno cesty - Stornopoplatky v případě zrušení / přerušení cesty
Chci si pojistit storno zájezdu, letenek či pobytu v hotelu v zahraničí nebo ČR.

Co mám pojištěno?

Léčebné výlohy v souvislosti s Covidem

Náklady při povinné karanténě

Úrazové pojištění

Právní výlohy v souvislosti s úrazem

Odpovědnost za újmu

Osobní věci a zavazadla

Co si mohu připojistit?

Stornopoplatky v případě zrušení / přerušení cesty

Zimní sporty

Potápění a jiné rizikové sporty

Sportovní výbava

Cesty letadlem

Cesty autem

Cesty s mazlíčkem

Manuální práce

Proč si sjednat pojištění Storno na prázdniny 2021?

 

Nebojte si zarezervovat jakýkoliv zájezd či pobyt doma i v zahraničí. S pojištěním Storna Vám při zrušení cesty vrátíme předem uhrazenou zálohu nebo plnou cenu cesty (doprava, ubytování a další).


Pojištění lze sjednat pro:

 • Tuzemské i zahraniční cesty
 • Zájezd
 • Samostatnou letenku
 • Pobyt v hotelu, pensionu a dalších ubytovacích zařízeních

 

Co je pojištěno:

 • Nemoc, úraz nebo úmrtí
 • Zjištění těhotenství po uzavření pojištění
 • Pozitivní test na Covid-19
 • Umístění do povinné karantény
 • Zmeškání odletu nebo odjezdu z důvodu dopravní nehody

POZOR! Nepojistíme Vás na situaci, kdy se Vám jen odjet nechce.

 


Výhody:

 • Rezervace dovolené bez obav
 • Nízká spoluúčast 10 %, v závažných případech žádná
 • Jednoduché sjednání online
 • Pojistíme loňské zájezdy (nejpozději 30 dní před odjezdem)
 • Možnost sjednání i pro zájezdy "last minute" (méně než 30 dní před odjezdem, za podmínky úhrady celé ceny cesty současně s pojistným)
 • Snadná likvidace

 

Kompletní informace naleznete v Informačním dokumentu o pojistném produktu Pojištění stornopoplatků či v Pojistných podmínkách pro Pojištění stornopoplatků v sekci Dokumenty ke stažení.


Cestování v době koronavirové

Aktualizace k 12. 7. 2021

Colonnade i nadále neuplatňuje výluky na pandemii. Pojistíme Vás do všech zemí s výjimkou zemí s tzv. extrémním rizikem nákazy (černé země). Vybrané "černé země", pro kompletně očkované osoby, pojistíme s přirážkou - kontaktujte nás na travel@colonnade.cz. Přehled zemí podle míry rizika nákazy naleznete zde: https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-zemi-podle-miry-rizika-nakazy/. (Pro občany Slovenska: Řídíme se nadále českým cestovatelským semaforem MZV.)

Klientům, kteří si u Colonnade sjednali pojištění a již do zemí odcestovali, pojištění platí v rozsahu dle jejich pojistné smlouvy. Klienti, kteří do zemí ještě neodcestovali, se musí obrátit na svou cestovní kancelář a zájezd překnihovat.

Již sjednané pojistné smlouvy do těchto zemí na požádání zrušíme a vrátíme uhrazené pojistné. Pokud bylo pojištění sjednáno přes cestovní kancelář, pojistné Vám vrátí zpět právě oni.

Archiv aktualizací

Aktualizace k 7. 6. 2021

Colonnade i nadále neuplatňuje výluky na pandemii. Pojistíme Vás do všech zemí s výjimkou zemí s tzv. extrémním rizikem nákazy (černé země).

Aktualizace k 27. 4. 2021

V návaznosti na opatření MZV ČR ze dne 27. 4. 2021 upravujeme platnost pojištění takto:
Pojištění lze od dnešního dne sjednat do všech zemí s výjimkou zemí s extrémním výskytem nákazy (označené jako černé).

Jaké země patří do jednotlivých kategorií?

 • NÍZKÉ RIZIKO (zelená): Austrálie, Jižní Korea, Nový Zéland, Singapur, Thajsko, Vatikán.
 • STŘEDNÍ RIZIKO (oranžová): Island, Finsko, Irsko, Malta, Dánsko, Portugalsko, Baleáry (Španělsko), Madeira (Portugalsko).
 • VYSOKÉ RIZIKO (červená): Bulharsko, Belgie, Dánsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Lotyšsko, Lucembursko, Monako, Norsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Německo, Slovensko, Švýcarsko, Španělsko, Azorské ostrovy (Portugalsko).
 • VELMI VYSOKÉ RIZIKO (tmavě červená): Mezi tmavě červené země patří všechny státy, které nejsou uvedeny v předchozích kategoriích.
 • EXTRÉMNÍ RIZIKO (černé): Botswana, Brazílie, Eswatini (Svazijsko), Indie, Jihoafrická republika, Keňa, Lesotho, Malawi, Mosambik, Tanzánie (včetně ostrovů Zanzibar a Pemba), Zambie, Zimbabwe, Kolumbie a Peru.
 
Zpráva DROZD: Změna opatření po návratu ze zemí s extrémním rizikem nákazy COVID-19
 
MZV ČR upozorňuje na změnu opatření po návratu ze zemí s extrémním rizikem nákazy COVID-19 s účinností od 27. 4. 2021. Detaily návratových opatření jsou popsány v článku zde:

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/zakaz_cest_do_zemi_botswana_brazilie.html

Aktualizace k 31. 3. 2021

S účinností od 12.4.2021 do 31.5.2021 zakazuje vláda ČR cesty do zemí s vysokým rizikem nákazy, tj. Botswany, Brazilie, Eswatini, JAR, Keni, Kolumbie, Lesotha, Malawi, Mosambiku, Peru, Tanzanie (včetně ostrovů Zanzibar a Pemba), Zambie a Zimbabwe.


Aktualizace k 25. 2. 2021

V návaznosti na nové opatření Ministerstva zdravotnictví ČR informujeme naše klienty, že pojištění do níže uvedených destinací nelze sjednat po dobu trvání zákazu vstupu do těchto zemí.

Češi nyní nesmí cestovat do Botswany, Brazílie, Svazijska, Jihoafrické republiky, Keni, Lesotha, Malawi, Mosambiku, Tanzanie včetně ostrovů Zanzibar a Pemba, Zambie a Zimbabwe.

Zdroj: https://koronavirus.mzcr.cz/vlada-pozada-poslaneckou-snemovnu-o-prodlouzeni-nouzoveho-stavu-do-konce-bre


Aktualizace k 4. 2. 2021

Cestovní pojištění je možné sjednat do všech zemí, které vstup občanů ČR/EU v souvislosti s Covid-19 výslovně nezakazují (platí i s ohledem na nová pravidla pro cestování platná od 5.2.2021). Cestovní pojištění je tedy platné i pro červené a oranžové země dle semaforu MZV. 

 

Pojištění léčebných výloh v souvislosti s Covid-19 je nyní součástí všech variant JAZZ, POP i ROCK.

Pro Covid-19 neuplatňujeme výluky podle 11. a), b), c) pojistných podmínek PP TRAVEL 05/2021:

a) jejichž vznik bylo možno důvodně předpokládat nebo o nichž bylo známo, že nastanou již před počátkem pojištění;

b) pokud jste cestu uskutečnil/a v rozporu s varováním MZV ČR nebo v rozporu s podmínkami vstupu zveřejněných v době odjezdu na oficiálních webových stránkách cílové země; 

c) v důsledku pandemie, zhoršení či stabilně nedobré geopolitické, klimatické nebo ekologické situace. 

 Pozor! Nekryjeme náklady testů:
 • Které jsou požadovány při vstupu na palubu nebo do cílové země, pokud nejevíte příznaky onemocnění. Pokud je test požadován po příjezdu nebo příletu, musí být absolvován již v ČR.
 • Vyžadovaných po návratu do ČR dle pravidel MZ pro příjezd ze zahraničních zemí z 5. 2. 2021.

Karanténa v souvislosti s Covid-19 je součástí varianty pojištění POP a ROCK. Limit ve variantě POP odpovídá karanténě 7-10 dní (Egypt, Dubai). Limit ve variantě ROCK odpovídá karanténě 10-14 dní.

V každé zemi platí trochu jiná pravidla karantény. Zatímco např. v Egyptě je karanténa nařízena pouze osobě s pozitivním výsledkem testu na Covid-19, na Maledivách musí po prokázání pozitivního výsledku testu jednoho člena rodiny, do karantény celá rodina. Dle pojistných podmínek tyto případy nerozlišujeme. Pojištění se může vztahovat i na negativního spolucestujícího, kterému byla nařízena povinná karanténa a/nebo nemůže odcestovat z důvodu vládních nařízení nebo závažných rodinných důvodů (nezletilost, pomoc staršímu spolucestujícímu apod.).

Pojištění během karantény Vám zdarma prodloužíme. Oznamte nám, prosím, číslo pojistné smlouvy a předpokládané datum návratu na adresu travel@colonnade.cz. Náklady karantény můžete uplatnit po návratu z cesty.

 

Pojištění Storno lze sjednat i pro důvody zrušení cesty onemocnění Covid-19 nebo z důvodu pozitivního testu nebo povinné karantény. Tento důvod se však vztahuje pouze na Vás a na osoby s Vámi pojištěné.  

Pojištění Storno lze sjednat i pro zájezdy, které byly v souvislosti s Covid-19 v roce 2020 odloženy a které se mají realizovat v letošním roce, pokud do odletu zbývá více než 30 dní.

Pojistitel si vyhrazuje právo uvedené podmínky měnit v závislosti na aktuální situaci a vývoji pandemie. Případné změny se ovšem nebudou týkat pojistných smluv do té doby sjednaných.

V případě dotazů a individuálních žádostí se obracejte na adresu travel@colonnade.cz.

Jak postupovat při zrušení cesty, karanténě nebo jak nahlásit škodní událost naleznete v sekci Pojistná událost.

 

K cestovnímu pojištění poskytujeme našim klientům digitální asistenční kartu Colonnade s informacemi o smlouvě a asistečních službách. Kartu lze dle jednoduchého návodu uložit do aplikace YourWallet na telefonech se systémem Android i iPhone.


 

Často kladené dotazy

Připravili jsme pro Vás odpovědi na nejčastěji kladné otázky.

Mám v rámci cestovního pojištění sjednáno i pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a majetku, které je od 1. 1. 2022 povinné prokázat při lyžování v Itálii?

V rámci všech variant nabízeného pojištění je automaticky sjednáno i pojištění odpovědnosti s limitem minimálně 100 000 Eur podle sjednané varianty. Pojištění odpovědnosti se vztahuje na škody na sjezdovce, jen pokud máte sjednané připojištění na zimní sporty. 

 Jak mohu prokázat v případě kontroly ze strany italských úřadů, že mám pojištění sjednáno?

Potvrzení Vám rádi vystavíme i ve formě certifikátu (v angličtině). Stačí nás kontaktovat emailem na: travel@colonnade.cz a v žádosti o vydání certifkátu uvést číslo uzavřené pojistné smlouvy a jména osob, pro které si přejete potvrzení vystavit.

 

Pojišťujete Covid léčebné výlohy, je zde nějaká spoluúčast?
Léčebné výlohy včetně Covid jsou zahrnuty ve všech variantách JAZZ/POP/ROCK, bez spoluúčasti, maximální limit 5 mil. Kč.

Je možné se připojistit na karanténu v zahraničí? Za jakých podmínek?
Ano, náklady na karanténu jsou pojištěné v rámci léčebných výloh ve variantách POP a ROCK. Pojištění kryje nutné výdaje na ubytování, stravování, nezbytnou přepravu. Pojištění se prodlužuje zdarma. Uhradíme 2 500 Kč na osobu a den, max. 7-14 dní.

Více otázek a odpovědí

 

Potkalo Vás něco nepříjemného?

Pojistnou událost nám prosím co nejdříve nahlaste na emailovou adresu skody@colonnade.cz.

Nezapomeňte si prosím uschovat originály účtenek a oficiální potvrzení vydaná policií nebo jinými institucemi (lékařská zařízení, přepravci).

Formulář hlášení škody