Nejčastější letní úrazy dětí a jak jim předejít

úterý 3. srpen 2021

 

Prázdniny – čas na který se těší všechny školou povinné děti. Znamenají pro ně mnoho zábavy, ale i prostor pro častější úrazovost související se zápalem pro hru či nepozorností v dobře známém domácím prostředí. Nejčastěji se totiž děti poraní doma nebo v blízkém okolí. Téměř třetina těchto úrazů je spojena s vybavením domácnosti nebo nepozorností dospělé dohlížející osoby. Úrazy se stávají na dětských hřištích nebo trampolínách, častá jsou ale také zranění elektřinou, opařeniny či popáleniny. Běžné úrazy, jako jsou lehká poranění, pohmožděniny, odřeniny, podvrtnutí, hematomy nebo povrchové řezné rány, ale naštěstí většinou nevyžadují hospitalizaci. Statisticky je ale každým čtvrtým úrazem zlomenina, která už se řadí mezi středně vážný nebo i těžký úraz. Nejvíce dětských poranění lékaři evidují většinou od června do srpna.

K zajištění bezpečnosti dětí a snížení pravděpodobnosti jejich úrazu je třeba dodržet dvě základní pravidla:

1. Vytvořit dětem bezpečné prostředí doma i na zahradě (kryty zásuvek, jištění oken, zábrany schodů a další preventivní opatření).

2. Od útlého věku děti učit poznat, jaké situace/předměty/chování je pro ně nebezpečné. Pomoci jim porozumět, proč jsou právě tyto situace nebezpečné a učit je předvídat, co se může stát a jak se chovat, aby k úrazu nedošlo. Na internetu lze nalézt řadu her a návodů, jak s dětmi komunikovat o úrazech úměrně jejich věku.

Pokud však prevence selže nebo se úraz stane nešťastnou náhodou, pomůže jeho finanční následky zmírnit úrazové pojištění, které v Colonnade nabízíme v dlouhodobé i jednorázové variantě. Dlouhodobé úrazové pojištění pro jednotlivce i celou rodinu nabízíme v různých variacích, v rámci kterých jsou děti pojištěny zdarma na 50 % částek dospělých. Vhodné nastavení pojištění a případné otázky pomohou klientům zodpovědět naši operátoři na bezplatné lince 800 700 025. Jednorázové úrazové pojištění Event Junior je určeno přímo pro děti a rodič jej může sjednat nyní s 25% slevou jednoduše online. V rámci tohoto produktu kryjeme i storno účasti na akci z důvodu koronaviru, pojištění osobních věcí či zodpovědnost za škodu způsobenou třetí osobě.