Online prohlídka škodní události? Pro Colonnade žádný problém.

středa 23. září 2020

 

Škoda na majetku… Nemilá událost, která alespoň jednou za život potká každou rodinu i firmu. Od nahlášení škody pojišťovně po návštěvu likvidátora většinou uplyne několik dní, což bývá ze strany klientů vnímáno jako určité „období nejistoty“. V rámci snahy o zkrácení tohoto období na minimum, Colonnade přichází na trh s možností prohlídky škod prostřednictvím online webové aplikace.

„Prohlídka škody a samotná likvidace pojistné události je okamžikem, kdy klient mnohdy poprvé od uzavření pojistné smlouvy vstupuje do přímého kontaktu s pojišťovnou. Z toho důvodu jsme se snažili, aby byl celý proces online prohlídky pro klienta co nejjednodušší, což se nám povedlo zrealizovat,“ vysvětluje Claims Manager Petr Eliáš.

K realizaci online prohlídky je potřeba pouze chytrý telefon a internetové připojení. Po ohlášení škody a domluvě termínu, je klientovi zaslána SMS s odkazem pro vstup do aplikace, prostřednictvím které se jednoduše spojí s naším likvidátorem. V průběhu rozhovoru s klientem je možné  získat všechny potřebné záběry a zjistit okolnosti vzniku škody, díky čemuž má likvidátor lepší představu o nastalé situaci v místě události. Aplikace rovněž umožňuje průběžně pořizovat potřebnou fotodokumentaci a zobrazuje přesné GPS souřadnice místa škody. Odpadá tedy diktování jakýchkoliv údajů, což celý proces opět zrychluje. Kompletní videozáznam je poté uložen v digitálním spisu pojistné události, takže si ho likvidátor může kdykoliv znovu prohlédnout.

„Jsme hrdi na to, že jsme udělali další krok k vyšší spokojenosti našich zákazníků. Na online prohlídky prostřednictvím videohovoru máme od našich klientů velmi pozitivní odezvu, právě díky možnosti okamžité reakce a nabídnutí rychlé pomoci klientovi,“ dodává Petr Eliáš.

Občas se stane, že klienta zradí kvalita internetového připojení a online prohlídku není možné uskutečnit. V takovém případě tedy likvidátor, pokud je třeba, vyjíždí „po staru“ k události osobně. Avšak z naší zkušenosti je procento těchto případů mizivé.